Oficialităţile locale prezente la spectacolul “Poveste de Crăciun”

Serbarea dedicată Crăciunului, organizată de Colegiul Naţional “Ion Maiorescu”, a reunit în această seară reprezentanţi ai autorităţilor publice locale dar şi foşti şi actuali profesori. Au răspuns invitaţiei primarul municipiului Giurgiu Nicolae Barbu, viceprimarul Alexandru Vladu dar şi administratorul public Emil Vucă.

În sala mare a Ateneului “Nicolae Bălănescu”, în faţa a sute de spectatori, au evoluat Corul “Vlăsceanca”, trupele “Millenium Dance” dar şi mulţi alţi elevi ai acestei instituţii de învăţământ. Programul manifestării “Poveste de Crăciun” a cuprins colinde, melodii moderne dedicate Crăciunului, momente de recitare, teatru dar şi prezentări de modă cu haine realizate de elevi.

Ultima modificare: 17.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Programul manifestărilor cultural artistice dedicate sărbătorilor de iarnă 2012, continuă